Tekstgrootte
Artikel delen
  • Gekopieerd

Terrorist gedood die Nobelprijs-winnaar Malala wilde laten doden

Redactie

De Pakistaanse Talibanleider Mullah Fazlullah is gedood door een luchtaanval in Afghanistan. Het Afghaanse ministerie van Defensie liet weten dat de terroristenleider is uitgeschakeld tijdens een gezamenlijke operatie met de Amerikaanse strijdkrachten.

Mullah Fazlullah gold als een van de meest gezochte strijders in Pakistan. Hij gaf naar verluidt opdracht tot de moordpoging op de jonge activiste Malala Yousafzai, die later de Nobelprijs voor de Vrede kreeg. De Amerikanen hadden een beloning van 5 miljoen dollar uitgeloofd voor informatie over de Talibanleider, die de bijnaam 'Mullah Radio' had. Die dankte hij aan zijn preken op de radio.

"Ik kan bevestigen dat Mullah Fazlullah, leider van de Pakistaanse Taliban, is gedood tijdens een gezamenlijke luchtoperatie'', zei de Afghaanse defensiewoordvoerder. De Amerikaanse strijdkrachten in Afghanistan bevestigden dat een "hoge leider van een terreurorganisatie'' het doelwit was van een "antiterreuroperatie''.


Ook de moeite waard
Meest gelezen
Korte WNL video's
Meer van WNL
Steun WNL

Word lid. Het telt.

Waardeert u onze programma's? Steun WNL dan met de jaarlijkse bijdrage van slechts €8,50, de wettelijk minimale verplichte bijdrage voor omroepen.

Hiermee helpt u ons journalistieke geluid te behouden en voorkomt u dat WNL zijn publieke status en zendtijd verliest.

€ 8,50 per jaar

Word lid van WNL
Goedemorgen Nederland Op Zondag Stand van Nederland Café Kockelmann In de kantine Sven op 1 Het Misdaad- bureau