Tekstgrootte
Artikel delen
  • Gekopieerd

Ruzie tussen Enschede en Winterswijk: ‘Zo gaan we niet met elkaar om’

Redactie

De burgemeester van Winterswijk is alles behalve blij met de actie van Stichting Enschede Promotie, die afgelopen zaterdag actief aan het promoten was voor de stad. "Er is agressief campagne gevoerd. Een week of 3 à 4 geleden was de actie aangekondigd als een ludieke actie. Daar ben ik fan van. Maar deze actie is niet ludiek meer. Zo gaan we niet met elkaar om", aldus burgemeester Joris Bengevoord tegen Omroep Gelderland.

Afgelopen zaterdag liep er een promotieteam door Winterswijk met grote borden. Op die borden stond de tekst 'Enschede, staat je goed'. "Mensen die zaterdag werden aangesproken waren daar niet allemaal van gediend", aldus de burgemeester.

Hij wil een gesprek met zijn collega uit Enschede. Hij begrijpt dat Enschede bezoekers wil trekken "maar we moeten niet onder elkaars duiven schieten. We werken in het Oosten veel samen als de regio's Twente en Achterhoek."

'Huilie-huilie'

Het promotieteam is zich van geen kwaad bewust. "We hebben onderzoek gedaan in de Achterhoek en daaruit bleek, dat Achterhoekers vooral naar Arnhem gaan als ze een dagje willen winkelen. Doordat die N18 is verdubbeld en de reistijd naar Enschede daardoor een kwartier korter is, vonden we het zinvol campagne te voeren", aldus een woordvoerder. "Eigenlijk is dit een beetje huilie-huiliegedrag. Het is marktwerking en het mag gewoon."


Ook de moeite waard
Meest gelezen
Korte WNL video's
Meer van WNL
Steun WNL

Word lid. Het telt.

Waardeert u onze programma's? Steun WNL dan met de jaarlijkse bijdrage van slechts €8,50, de wettelijk minimale verplichte bijdrage voor omroepen.

Hiermee helpt u ons journalistieke geluid te behouden en voorkomt u dat WNL zijn publieke status en zendtijd verliest.

€ 8,50 per jaar

Word lid van WNL
Goedemorgen Nederland Op Zondag Stand van Nederland Café Kockelmann In de kantine Sven op 1 Het Misdaad- bureau