Tekstgrootte
Artikel delen
  • Gekopieerd

‘Jihadist die het op Rutte gemunt had nog steeds aanslaggevaarlijk’

Redactie

Hasan A. moet als het aan het Openbaar Ministerie (OM) ligt twee jaar de cel in en tbs met dwangverpleging krijgen, dit meldt De Telegraaf op hun website.

A. geeft zelf aan geen radicale moslim meer te zijn, maar het OM denkt dat de man slechts doet alsof. Hasan A. werd in 2016 opgepakt toen hij met een IS-vlag en bivakmuts door Eindhoven reed.

Op zijn computer vond de politie onder meer foto's van premier Rutte en cabaretier Hans Teeuwen. Rutte achtte hij verantwoordelijk voor aanvallen in Syrië en Teeuwen 'beledigde de profeet'.

Hasan A. heeft het naar eigen zeggen nu niet meer op onze premier voorzien, en hij zou tot het inzicht zijn gekomen dat een moslim zich moet aanpassen aan de leefregels van het land waarin hij woont: "Ik geloof nog steeds in de sharia, maar die wordt nou eenmaal niet toegepast in Nederland."

De uitspraak staat gepland voor over ongeveer twee weken.


Ook de moeite waard
Meest gelezen
Korte WNL video's
Meer van WNL
Steun WNL

Word lid. Het telt.

Waardeert u onze programma's? Steun WNL dan met de jaarlijkse bijdrage van slechts €8,50, de wettelijk minimale verplichte bijdrage voor omroepen.

Hiermee helpt u ons journalistieke geluid te behouden en voorkomt u dat WNL zijn publieke status en zendtijd verliest.

€ 8,50 per jaar

Word lid van WNL
Goedemorgen Nederland Op Zondag Stand van Nederland Café Kockelmann In de kantine Sven op 1 Het Misdaad- bureau