Grootschalige fraude ontdekt: ‘We doen mensen die sociale huurwoning nodig hebben tekort’
In grote steden wordt massaal gefraudeerd met inkomensverklaringen, zo meldt het AD. Die papieren zijn nodig om in aanmerking te komen voor een sociale huurwoning.
Het Openbaar Ministerie deed gisteren vijf invallen in Den Haag. De doorzoekingen vonden plaats in twee woningen en drie bedrijfspanden. Er is beslag gelegd op administratie en op digitale gegevensdragers. Niemand is aangehouden.
Een 40-jarige man een 33-jarige vrouw worden verdacht van het vervalsen van de verklaringen. Het duo riskeert een celstraf.
2500 euro
Ook hun honderden cliënten kunnen een strafblad krijgen. Zij zouden 2500 euro hebben overgehad voor vervalste papieren, om zo aan een grotere huurwoning of een hogere hypotheek te komen.
Ook in Amsterdam, Rotterdam en Utrecht vindt de fraude plaats, volgens het Functioneel Parket van het OM.
'Onacceptabel'
VVD-Kamerlid Herma Lodders vindt dit onacceptabel. "We moeten hier echt vol op inzetten", zei de politica in Goedemorgen Nederland.
"Mensen die de huurwoningen echt nodig hebben doen we zo tekort. Als dit ontdekt wordt, moeten we keihard straffen."