Tekstgrootte
Artikel delen
  • Gekopieerd

25 keer per dag geweld tegen agenten: ‘Politie zou mandaat moeten krijgen om harder op te treden’

Redactie

In 2017 werd gemiddeld 25 keer per dag fysiek en verbaal geweld gebruikt tegen mensen van de politie. Dat betekent dat er gemiddeld eenmaal per uur agressief wordt opgetreden tegen agenten. Dat blijkt uit cijfers die de politie naar buiten heeft gebracht.

De politie benadrukt dat het geweld in alle lagen van de bevolking voorkomt. "Van een jonge kerel die agressief wordt tijdens het uitgaan tot een ogenschijnlijk keurige huisvader die bekeurd wordt voor een verkeersovertreding."

"Men vergeet soms blijkbaar dat er achter elk uniform een gewoon mens van vlees en bloed zit", zegt Ruud Verkuijlen, programmamanager GTPA (Geweld tegen politieambtenaren) bij de politie.

"Die mensen doen hun werk in dienst van de maatschappij en staan altijd klaar voor een veilige samenleving. Die mensen moeten we beschermen."

Harder optreden

"Zijn we niet doorgeslagen in tolerantie?", vraagt diplomatiedeskundige Robert van de Roer zich af in het WNL-programma Goedemorgen Nederland. "Ik denk dat de politie het mandaat met krijgen om harder op te kunnen treden."

"Zonder een law-and-order-samenleving te worden, maar een beetje meer respect zou wel op zijn plaats zijn", besluit de diplomatiedeskundige.


Ook de moeite waard
Meest gelezen
Korte WNL video's
Meer van WNL
Steun WNL

Word lid. Het telt.

Waardeert u onze programma's? Steun WNL dan met de jaarlijkse bijdrage van slechts €8,50, de wettelijk minimale verplichte bijdrage voor omroepen.

Hiermee helpt u ons journalistieke geluid te behouden en voorkomt u dat WNL zijn publieke status en zendtijd verliest.

€ 8,50 per jaar

Word lid van WNL
Goedemorgen Nederland Op Zondag Stand van Nederland Café Kockelmann In de kantine Sven op 1 Het Misdaad- bureau