Tekstgrootte
Artikel delen
  • Gekopieerd

Dode bij gijzeling in supermarkt, dader mogelijk banden met IS

Redactie

Een gewapende man heeft in een supermarkt in het Zuid-Franse Trèbes acht mensen kort in gijzeling gehouden. Daarbij is een dode gevallen. Dat melden Franse politiebronnen. De gijzelaar zou zich nu nog met een politie-onderhandelaar in de winkel bevinden.

De slager van de supermarkt zou bij de gijzelingsactie zijn gedood, vertelde de burgemeester van Trèbes Eric Ménassi tegen de lokale media. De gijzelaar zou een of meer granaten bij zich hebben. Hij zegt ook banden te hebben met IS.

De gijzelnemer zou volgens een Frans televisiezender hebben gezegd dat hij namens Islamitische Staat handelt.

De Franse premier Édouard Philippe noemt de situatie "zeer ernstig". De minister van Binnenlandse Zaken Gerard Collomb is onderweg naar Trèbes.

Aan de gijzeling ging een schietpartij vooraf waarbij twee agenten onder vuur werden genomen. Een agent raakte daarbij gewond. De schutter verschanste zich vervolgens in de supermarkt van de keten Super U.

Trèbes ligt vlakbij de toeristenplaats Carcassonne.

Frankrijk is de afgelopen jaren vaker het doelwit geweest van verschillende islamitische aanslagen. Vooral de aanslagen van Parijs 2015 en Nice 2016 hadden het land diep geraakt.

Ook de moeite waard
Meest gelezen
Korte WNL video's
Meer van WNL
Steun WNL

Word lid. Het telt.

Waardeert u onze programma's? Steun WNL dan met de jaarlijkse bijdrage van slechts €8,50, de wettelijk minimale verplichte bijdrage voor omroepen.

Hiermee helpt u ons journalistieke geluid te behouden en voorkomt u dat WNL zijn publieke status en zendtijd verliest.

€ 8,50 per jaar

Word lid van WNL
Goedemorgen Nederland Op Zondag Stand van Nederland Café Kockelmann In de kantine Sven op 1 Het Misdaad- bureau