Tekstgrootte
Artikel delen
  • Gekopieerd

Klaas Dijkhoff (VVD) noemt PVV-spotje ‘ranzig’

Redactie

VVD-lijsttrekker Klaas Dijkhoff vindt het anti-islamspotje dat de PVV onlangs uitzond op de NPO 'ranzig'.

Dat zei hij in WNL Op Zondag. Het filmpje, dat drie minuten duurt, staat volledig in het teken van de islam, dat onder meer 'dodelijk' wordt genoemd.

"Ik vind dit gewoon ranzig", aldus Dijkhoff. "Je kunt gewoon kritiek hebben op dingen, maar dit is zo'n bizarre generalisatie. Waar moet je beginnen?"

Dijkhoff noemt het filmpje kort door de bocht. "Er zijn veel fatsoenlijke mensen die de islam zien als hun geloof en er inspiratie uit putten, en die scheer je over één kam. Ik vind dat gewoon ranzig."

Dijkhoff gaat niet zo ver om te zeggen dat dit spotje verboden zou moeten worden.

"Ik geloof in de vrijheid van meningsuiting, de rechter oordeelt over of het verkeerd is. Ik heb liever dat iemand het zegt en dat ik uitleg waarom ik het ranzig vind, dan dat we de discussie niet voeren. We hebben gezien waar dat toe leidt."

Ook de moeite waard
Meest gelezen
Korte WNL video's
Meer van WNL
Steun WNL

Word lid. Het telt.

Waardeert u onze programma's? Steun WNL dan met de jaarlijkse bijdrage van slechts €8,50, de wettelijk minimale verplichte bijdrage voor omroepen.

Hiermee helpt u ons journalistieke geluid te behouden en voorkomt u dat WNL zijn publieke status en zendtijd verliest.

€ 8,50 per jaar

Word lid van WNL
Goedemorgen Nederland Op Zondag Stand van Nederland Café Kockelmann In de kantine Sven op 1 Het Misdaad- bureau