Confrontaties tussen links en rechts steeds heftiger: ‘Over immigratie, islam of Zwarte Piet’
Confrontaties tussen links- en rechts-extremisten worden steeds grimmiger. Dat schrijft de geheime dienst AIVD in het jaarverslag van 2017.
‘Of het nu gaat over het immigratiebeleid, de islam of Zwarte Piet’, zo is te lezen in het verslag.
De Algemene Inlichtingen- en Veiligheidsdienst schrijft dat de confrontaties niet alleen op social media plaatsvinden, maar ook steeds vaker op straat. Als voorbeeld wordt een demonstratie tegen asielzoekers genoemd, die steevast op een tegendemonstratie kan rekenen.
Gewelddadige incidenten
De AIVD zegt de afstemming tussen de inlichtingendiensten in de regio en de AIVD verder te hebben aangescherpt, om gewelddadige incidenten te voorkomen.
Zo zijn in aanloop naar de Tweede Kamerverkiezingen van 2017 diverse (kandidaat-)politici geïntimideerd en werden diverse woningen beklad van PVV-kandidaat-Kamerleden. Na de verkiezingen werd de voordeur beklad van Forum voor Democratie-voorman Thierry Baudet door extreem-linkse activisten.