Jörgen Raymann: ‘Er hoeft maar iets te gebeuren en bam: het is racistisch’
Jörgen Raymann maakt zich zorgen over toenemende polarisatie in Nederland. “Zowel bij de links als rechts zie je dat gebeuren”, zegt de cabaretier en presentator in 't Wordt Nu Laat.
“Tegenwoordig wordt bij alles de racismekaart getrokken", zegt Raymann. "Er hoeft maar iets te gebeuren en: bam, het is racistisch. Come on, we zijn in Nederland.”
Raymann was te gast bij NPO Radio 2 om onder andere te praten over zijn nieuwste theatertour 'Zo kan het ook 2.0'. "Ik vertel mijn eigen verhaal. Hoe het is om 51 te zijn en hoe ik de wereld anders zie dan toen ik 30 was, en hoe ik Nederland zie veranderen met de zorgen die daarbij komen."
“Ik heb tegenwoordig het idee dat als je over een zebrapad loopt, dat er mensen zijn die zeggen dat als je op de zwarte strepen loopt het racistisch is en op de witte strepen niet.”