Tekstgrootte
Artikel delen
  • Gekopieerd

Schokkend rapport Politiebond: ‘Nederland glijdt af tot narcostaat’

Redactie

De Nederlandse Politiebond (NPB) heeft een rapport uitgebracht waaruit blijkt dat de recherche mankracht tekort komt om haar taken goed te kunnen uitvoeren. De Telegraaf en de NOS beschikken over het rapport. "Nederland voldoet aan veel kenmerken van een narcostaat", luidt de noodkreet.

"Rechercheurs zien dat kleine criminelen zich ontwikkelen tot rijke ondernemers die zich vestigen in de horeca, huizenmarkt, middenstand, reisbureaus", luidt er verder in het rapport Noodkreet Recherche!. "Slechts 1 op de 9 criminele groepen kan met de huidige mensen en middelen worden aangepakt."

Voor het rapport werden 400 rechercheurs ondervraagd. Zij stellen dat mensen steeds minder bereid zijn om aangifte te doen. Minder dan 20 procent van de slachtoffers stapt naar de politie. De NPB denkt dat er direct 2000 extra agenten nodig zijn om de problemen op te lossen.

"Allemaal heel zorgelijk", stelt NPB-voorzitter Jan Struijs. Volgens hem zijn er te weinig agenten waardoor het ontbreekt aan contact met de burgers. Daarnaast mist hij "al jaren een goed aanvalsplan", vertelt hij aan de Telegraaf. "Handen uit de mouwen en aanpakken die hap."


Ook de moeite waard
Meest gelezen
Korte WNL video's
Meer van WNL
Steun WNL

Word lid. Het telt.

Waardeert u onze programma's? Steun WNL dan met de jaarlijkse bijdrage van slechts €8,50, de wettelijk minimale verplichte bijdrage voor omroepen.

Hiermee helpt u ons journalistieke geluid te behouden en voorkomt u dat WNL zijn publieke status en zendtijd verliest.

€ 8,50 per jaar

Word lid van WNL
Goedemorgen Nederland Op Zondag Stand van Nederland Café Kockelmann In de kantine Sven op 1 Het Misdaad- bureau