Tekstgrootte
Artikel delen
  • Gekopieerd

Van der Molen (CDA): ‘Gemeenten moeten ruimte krijgen voor democratische vernieuwing’

Redactie

Het is belangrijk dat gemeenten de ruimte hebben om te experimenteren met democratische vernieuwing. Dat zegt Harry van der Molen (CDA) in Haagse Lobby als reactie op het plan van minister Kajsa Ollongren om het wetsvoorstel te verwerpen.

Het kabinet schrapt na advies van de Raad van State een wetsvoorstel dat gemeenten ruimte zou geven democratische experimenten te lanceren. De Raad gaf een negatief advies over het wetsvoorstel, dat slechts tot meer bureaucratie zou leiden.

LEES OOK: Kabinet schaft wetsvoorstel voor lokale initiatieven af

Harry van der Molen, Tweede Kamerlid namens het CDA, vraagt duidelijkheid aan de minister. ‘Ik wil helder weten op welke termijn zij hier werk van gaat maken,’ zegt Van der Molen tegen WNL. ‘Het is belangrijk dat gemeenten wel de ruimte krijgen om met democratische vernieuwing aan de haal te gaan. De gemeenten geven zelf aan dat hier veel behoefte aan is.’

Het is volgens Van der Molen niet nodig om dit in een nieuwe wet op te schrijven, maar het moet bijvoorbeeld wel duidelijk in de gemeentewet komen te staan, als de minister hiervoor kiest. ‘De mogelijkheid om te experimenteren moet gewoon worden opgenomen in de wet, hoe dat precies gebeurt is niet heel belangrijk.’

Harry van der Molen is vanavond te gast in Haagse Lobby, tussen 20.30 en 21.30u op NPO Radio 1. De uitzending staat in het teken van lokale politiek, en Harry van der Molen zal ook uitgebreid ingaan op de intrekking van de Wet-raadgevend referendum.


Ook de moeite waard
Meest gelezen
Korte WNL video's
Meer van WNL
Steun WNL

Word lid. Het telt.

Waardeert u onze programma's? Steun WNL dan met de jaarlijkse bijdrage van slechts €8,50, de wettelijk minimale verplichte bijdrage voor omroepen.

Hiermee helpt u ons journalistieke geluid te behouden en voorkomt u dat WNL zijn publieke status en zendtijd verliest.

€ 8,50 per jaar

Word lid van WNL
Goedemorgen Nederland Op Zondag Stand van Nederland Café Kockelmann In de kantine Sven op 1 Het Misdaad- bureau