Tekstgrootte
Artikel delen
  • Gekopieerd

Amsterdams aanpak jihadi’s faalde door ‘arrogantie’

Redactie

Met het Amsterdamse programma tegen radicaliserende jongeren was behoorlijk veel mis. Dat concludeert een commissie met veiligheidsexperts, waaronder terrorismedeskundige Beatrice de Graaf.

Het onderzoek werd ingesteld na het ontslag van topambtenaar Saadia Ait-Taleb. Ait-Taleb werd verdacht van belangenverstrengeling omdat ze onder meer een jongen had ingehuurd op wie ze verliefd was, weet de Telegraaf.

Volgens de onderzoekers zouden de betrokken afdelingen bovendien erg onafhankelijk van elkaar opereren en was er sprake van een arrogante sfeer.

Geen overleg met leidinggevende

"De belangrijkste conclusie is dat de inmiddels ontslagen programmamanager radicalisering en polarisatie meermalen een opdracht heeft gegund aan een persoon waarmee zij een privérelatie had, zonder deze relatie op enig moment met de leidinggevende(n) te bespreken'', staat in een brief van waarnemend burgemeester Jozias van Aartsen aan de raad.

De commissie concludeert dat de Amsterdamse aanpak van radicaliserende jongeren jarenlang internationaal werd gezien als toonaangevend, met name vlak na de moord op Theo van Gogh. Maar dat is volgens De Graaf en consorten allang niet meer het geval.


Ook de moeite waard
Meest gelezen
Korte WNL video's
Meer van WNL
Steun WNL

Word lid. Het telt.

Waardeert u onze programma's? Steun WNL dan met de jaarlijkse bijdrage van slechts €8,50, de wettelijk minimale verplichte bijdrage voor omroepen.

Hiermee helpt u ons journalistieke geluid te behouden en voorkomt u dat WNL zijn publieke status en zendtijd verliest.

€ 8,50 per jaar

Word lid van WNL
Goedemorgen Nederland Op Zondag Stand van Nederland Café Kockelmann In de kantine Sven op 1 Het Misdaad- bureau