Tekstgrootte
Artikel delen
  • Gekopieerd

Geroyeerd lid: ‘Forum voor Democratie is een politieke sekte’

Redactie

Arthur Legger is een van de drie FvD-leden die vandaag geroyeerd werd. Hij maakt zich grote zorgen om de partij, laat hij weten aan RTL Nieuws: "Het is een politiek sekte geworden."

Legger kreeg vanmiddag een mail van de partij waarin hem werd medegedeeld dat zijn lidmaatschap is beëindigd. Hij stond nummer 12 op de landelijke kandidatenlijst.

Legger werd samen met twee andere leden geroyeerd omdat zij zich hadden aangesloten bij de kritiek van de al eerder weggestuurde Robert De Haze Winkelman en Betty Jo Wevers. "Uw acties zijn buitengewoon schadelijk voor Forum voor Democratie", werd hen medegedeeld door de partij.

Legger zegt dat hij slechts een interne mail heeft gestuurd naar het bestuur van de partij. Daarin zou hij de partij hebben opgeroepen om zich aan de regels te houden die horen bij een democratische vereniging.

De partij zou volgens Legger enorm van boven worden bestuurd. "Thierry Baudet bepaalt alles," zegt Legger tegen RTL Nieuws. "Het is totaal on-democratisch."

Het geroyeerde lid maakt zich ernstige zorgen over de partij, zo zegt hij. "We zijn een politieke sekte geworden. De koers is richting het extreme getrokken. Namelijk met het doel: een puur Nederland vormen".

Lees ook: Drie kandidaat-Kamerleden Forum voor Democratie geroyeerd: ‘Acties zijn schadelijk’


Ook de moeite waard
Meest gelezen
Korte WNL video's
Meer van WNL
Steun WNL

Word lid. Het telt.

Waardeert u onze programma's? Steun WNL dan met de jaarlijkse bijdrage van slechts €8,50, de wettelijk minimale verplichte bijdrage voor omroepen.

Hiermee helpt u ons journalistieke geluid te behouden en voorkomt u dat WNL zijn publieke status en zendtijd verliest.

€ 8,50 per jaar

Word lid van WNL
Goedemorgen Nederland Op Zondag Stand van Nederland Café Kockelmann In de kantine Sven op 1 Het Misdaad- bureau