Geld Sint-Maarten ook gebruikt voor dichten begroting: ‘hebben er wat over te zeggen’
De VVD wil de garantie dat het geld dat bedoeld is voor de wederopbouw voor Sint-Maarten na de verwoestende orkaan Irma, ook alleen gebruikt wordt voor dat doel. In totaal gaat het om een bedrag van 550 miljoen euro.
Van dat bedrag wordt er nu al 40 miljoen gebruikt voor het dichten van de begroting. Die afspraak werd eerder gemaakt en dat is tegen het zere been van Twee Kamerlid André Bosma, die de afspraak "jammer" vindt. Hij stelt dat de gaten in de begroting alleen gedicht mogen worden met een lening en niet met giften. Hij wordt onder meer gesteund door de SP en D66.
“Het geld moet worden gebruikt voor de wederopbouw, niet om gaten te vullen”, zei D66-Tweede Kamerlid Joost Sneller vanmorgen in Goedemorgen Nederland op NPO 1. Hoewel het eiland een lokaal bestuur heeft dat verantwoordelijk is voor de opbouw, hebben wij zeker iets te zeggen, vindt Sneller. “Als je dat geld geeft, heb je er natuurlijk ook wat over te zeggen.”