Baudet neemt geheimzinnig cadeau mee voor de koningin tijdens bezoek
Thierry Baudet bracht gisteren een bezoek aan koning Willem-Alexander voor een kennismakingsgesprek. Hij kwam niet met lege handen aan, want voor de koning had hij zijn eigen boek ‘De aanval op de natiestaat’ meegenomen. “Het onderwerp de natiestaat is heel belangrijk voor de monarchie, dat zal hem aanspreken”, aldus Baudet tegen De Telegraaf.
Ook voor de koningin had de Forum voor Democratie-leider een presentje mee, maar wat dat was wilde hij niet zeggen. Hij liet weten dat het “een bijzonder cadeau voor de koningin” was en dat het aan haar is wel of niet te vertellen wat het cadeau is.
Andere rol
Baudet is een fan van het koningshuis, maar wil er wel een andere invulling aangeven. Het moet een meer ceremoniële functie worden. “Dus de twee politieke aspecten van de rol van de koning, het voorzitterschap van de Raad van State en het wekelijks gesprek met de minister-president, zijn wat ons betreft niet meer van deze tijd. Het historische, het culturele, dat vinden wij belangrijk.”
De koning is volgens Baudet goed op de hoogte van het huidige politieke landschap en ook van de explosieve groei van Forum voor Democratie. “Ik had het idee dat de koning uitstekend op de hoogte was van de situatie waarin wij verkeren. En natuurlijk ook van de politieke perikelen.”