Tekstgrootte
Artikel delen
  • Gekopieerd

Merkel waarschuwt voor nationalisme: ‘We geloven niet dat afscherming ons verder brengt’

Redactie

Angela Merkel heeft de internationale gemeenschap verzekerd dat Duitsland een drijvende kracht blijft achter de oplossing van conflicten, ook al laat de vorming van een nieuwe regering op zich wachten, zo meldt persbureau ANP.

"Duitsland wil een land zijn dat ook in de toekomst zijn bijdrage levert om samen problemen op te lossen in de wereld", zei de Duitse bondskanselier tijdens het World Economic Forum in Davos.

Ze waarschuwt voor nieuw nationalisme en voelt er niets voor een muur om het land te zetten. "We geloven dat afscherming ons niet verder brengt. We geloven dat we moeten samenwerken, dat protectionisme niet het juiste antwoord is'', aldus Merkel.

Multilaterale samenwerking

Merkel pleitte voor het zoeken naar veelzijdige oplossingen in plaats van eenzijdige. Nationaal egoïsme, populisme en een sfeer van polarisatie zijn volgens haar in veel landen aangewakkerd doordat mensen zich zorgen maken.

Zij vraagt zich af "of de multilaterale samenwerking wel echt in staat is de problemen van mensen op een eerlijke manier op te lossen".

Ook de moeite waard
Meest gelezen
Korte WNL video's
Meer van WNL
Steun WNL

Word lid. Het telt.

Waardeert u onze programma's? Steun WNL dan met de jaarlijkse bijdrage van slechts €8,50, de wettelijk minimale verplichte bijdrage voor omroepen.

Hiermee helpt u ons journalistieke geluid te behouden en voorkomt u dat WNL zijn publieke status en zendtijd verliest.

€ 8,50 per jaar

Word lid van WNL
Goedemorgen Nederland Op Zondag Stand van Nederland Café Kockelmann In de kantine Sven op 1 Het Misdaad- bureau