Tekstgrootte
Artikel delen
  • Gekopieerd

Chinezen klonen voor het eerst apen

Redactie

Chinese wetenschappers zijn er voor het eerst in geslaagd apen te klonen met dezelfde techniek als waarmee twee decennia geleden het schaap Dolly ter wereld kwam. Dat meldt persbureau ANP. Het zou de deur kunnen openen naar het klonen van mensen.

De wetenschappers creëerden twee identieke langstaartmakaken die acht en zes weken geleden ter wereld kwamen. Het is voor het eerst dat een primaat uit een niet-embryonale cel wordt gekloond.

Bij de zogenoemde SCNT-techniek wordt de kern van een cel in een eitje geplant waarvan de kern is verwijderd. De wetenschappers denken dat zij hiermee belangrijk werk hebben geleverd voor medisch onderzoek.

Ook het klonen van mensen komt volgens hen dichterbij. "Mensen zijn primaten. Voor het klonen van primaten inclusief mensen zijn technische barrières geslecht", aldus een van de leidende wetenschappers, Muming Poo, die eraan toevoegde dat er geen plannen zijn om mensen te dupliceren.

Ook de moeite waard
Meest gelezen
Korte WNL video's
Meer van WNL
Steun WNL

Word lid. Het telt.

Waardeert u onze programma's? Steun WNL dan met de jaarlijkse bijdrage van slechts €8,50, de wettelijk minimale verplichte bijdrage voor omroepen.

Hiermee helpt u ons journalistieke geluid te behouden en voorkomt u dat WNL zijn publieke status en zendtijd verliest.

€ 8,50 per jaar

Word lid van WNL
Goedemorgen Nederland Op Zondag Stand van Nederland Café Kockelmann In de kantine Sven op 1 Het Misdaad- bureau