ProRail bij sneeuwstorm in december totaal niet voorbereid: ‘Het is een aanfluiting’
Spoorbeheerder ProRail was bij de sneeuwstorm van 10 en 11 december nog niet klaar voor winters weer. Op beide dagen kampten ongeveer vijftig wissels met storingen, met als gevolg dat honderden treinen niet reden.
ProRail erkent tegen het AD dat de organisatie voor de storm nog niet klaar was voor de winter.
"Een aanfluiting", vindt Rikus Spithorst van Maatschappij Voor Beter OV. Ook reizigersorganisatie Rover is verbijsterd. "Winterwerkzaamheden moeten natuurlijk voor de winter klaar zijn, hoe winterklaar ben je anders?"
Elektrische verwarming
Tijdens sneeuwval werkt ProRail met elektrische wisselverwarming, omdat de 'normale' gasverwarming verstopt kunnen raken door sneeuw. Echter bleek een deel van de elektrische verwarming niet te werken bij de sneeuwstorm van 10 en 11 december.
Spithorst bekritiseert de houding van ProRail, die de vernieuwde verwarming van de sporen niet van te voren heeft getest. "Als je thuis een nieuwe lamp erin draait, wacht je ook niet tot het donker wordt om te testen of die het doet?"