Jeroen Pauw: ‘Ik ben blij dat mijn moeder dood is’
Presentator Jeroen Pauw (57) deed gisteravond in 5 Jaar Later op RTL4 een schokkende mededeling over zijn overleden moeder. "Ik ben blij dat dood is", liet de presentator weten.
In 5 Jaar Later, een show die oorspronkelijk door Pauw zelf geproduceerd werd, worden gasten geconfronteerd met een interview dat jaren eerder bij henzelf is afgenomen. Pauw keek gisteren samen met Beau van Erven Dorens een interview dat zijn toenmalige geliefde Daphne Bunskoek bij hem afnam in 2003. Toen had hij weinig contact met zijn moeder. Gelukkig werd dat voor haar dood hersteld.
Pauw ervoer zijn moeder bij leven vaak als een last, zei hij. "Ik kreeg altijd een moeilijk gevoel bij haar. Te weinig aandacht, het was nooit goed. De vrienden die ik had deugden niet, de vriendinnen deugden al helemaal niet." Hij haalde herinneringen op aan een gesprek dat hij met haar had. "'Hallo jongen leef je nog', die ergernis meteen, van jongen je belt me te weinig."
Voor haar dood kon Pauw zich deels met haar verzoenen. Hij was samen met zijn zussen bij haar overlijden na een aantal hartoperaties. "Ik ben wel zo dicht bij mijn moeder gekomen dat ik ook wel begreep dat veel van haar aanhankelijkheid en haar chagrijn zat omdat ze zelf gewoon niet functioneerde", zei Pauw. "Ik ben blij dat ik erbij was toen mijn moeder overleed, maar ik ben ook wel blij dat ze dood was. Het was ook wel een opluchting."
Gevraag voor wie hij blij is antwoord Pauw onomwonden: "Voor mezelf. Ik heb het altijd als een steen ervaren, van: 'ik moet nog wel even langs mijn moeder'. En ik weet dat dit heel onaardig klinkt, van 'ik ben blij dat ze dood is', maar goed het is mijn moeder, dus kan mij het schelen wat een ander daarvan vindt. Ik kreeg altijd een moeilijk gevoel bij haar."