Forum voor Democratie nu groter dan PVV in peiling
Als er nu verkiezingen zouden zijn, zou het Forum voor Democratie groter zijn dan de PVV. Dat blijkt uit de wekelijkse peiling van Maurice de Hond, meldt persbureau ANP.
De partij van Thierry Baudet haalt in de peiling vijftien zetels. Geert Wilders komt uit op veertien zetels en moet dus zes zetels inleveren. Het Forum voor Democratie is sinds de afgelopen verkiezingen bezig aan een sterke opmars, en heeft er nu dertien zetels in de peilingen bij.
Ook de PvdA staat in de peiling op vijftien zetels. Dat zijn er zes meer dan bij de Tweede Kamerverkiezingen van vorig jaar.
De wisseling van de wacht bij de SP, waar Lilian Marijnissen Emile Roemer opvolgde als de nieuwe fractievoorzitter, heeft een klein positief effect voor de partij. In de peiling staat de SP nu op veertien zetels. Dat zijn er net zoveel als bij de verkiezingen van vorig jaar, maar het is er een meer dan bij de peiling van De Hond van vorige week.