Tekstgrootte
Artikel delen
  • Gekopieerd

Zoenende vrouwen mishandeld: ‘Ik lag op de grond en er was veel bloed’

Redactie

Twee zoenende vrouwen zijn in de nacht van maandag op dinsdag in elkaar geslagen. Dit gebeurde waarschijnlijk vanwege hun seksuele geaardheid. “Ik weet nog dat ik haar kuste en dat er twee of drie jongens naar ons schreeuwden. Ik begreep niet wat. Daarna weet ik dat ik op de grond lag en dat er veel bloed was”, vertelt documentairemaakster Denise Kelm Soares (31), een van de slachtoffers, tegen Trouw.

De twee vrouwen waren in Nederland voor het documentaire-festival Idfa. Ze zoenden elkaar en werden daarna door een groepjes jongens of mannen mishandeld. De politie heeft de aangifte van de vrouwen opgenomen en is een onderzoek gestart.

'Ze moesten lachen'

Soares kreeg een trap tegen haar hoofd en het andere slachtoffer werd in haar buik getrapt. De vrouwen hielden daarop zelf een taxi aan om naar het ziekenhuis te gaan. Fysiek lijken ze weinig over te houden aan de aanval, maar de emotionele schade is enorm. “Toen de jongens wegliepen moesten ze lachen. Ze lachten om ons terwijl ze wegrenden.”

Idfa is geschokt over de mishandeling. “Het festival dat al dertig jaar bestaat, heeft diversiteit en inclusiviteit hoog in het vaandel staan en wil een podium bieden aan alle filmprofessionals wereldwijd, ongeacht hun ras, politieke overtuiging, seksuele voorkeur of religie.”


Ook de moeite waard
Meest gelezen
Korte WNL video's
Meer van WNL
Steun WNL

Word lid. Het telt.

Waardeert u onze programma's? Steun WNL dan met de jaarlijkse bijdrage van slechts €8,50, de wettelijk minimale verplichte bijdrage voor omroepen.

Hiermee helpt u ons journalistieke geluid te behouden en voorkomt u dat WNL zijn publieke status en zendtijd verliest.

€ 8,50 per jaar

Word lid van WNL
Goedemorgen Nederland Op Zondag Stand van Nederland Café Kockelmann In de kantine Sven op 1 Het Misdaad- bureau