Tekstgrootte
Artikel delen
  • Gekopieerd

Sinterklaascircus stopt na bedreigingen om Zwarte Piet: ‘Steek die tent in de fik’

Redactie

Wouter Zuidema is gestopt met zijn dagelijkse Sinterklaascircus in de Rotterdamse wijk Spangen, omdat hij bedreigingen binnenkreeg wegens het gebruik van ‘normale’ Zwarte Pieten. Dat meldt De Telegraaf. Het plan was om het kinderfeest een keer per dag te vieren.

Vlak voordat het feest ging beginnen kreeg Zuidema van zijn opdrachtgever echter te horen dat hij roetveegpieten moest gebruiken in plaats van de ‘normale’ Zwarte Pieten, omdat de stad was overgestapt. “Ik heb dat toen toegezegd, want ik kon niet anders. Als ik had geweigerd, dan had ik niet kunnen komen”, aldus Zuidema. “Tijdens de voorstellingen speelden er ’gewone’ Zwarte Pieten.”

En dat ging niet stilletjes voorbij. Na een protest van twee leden van de lokale gebiedscommissie, stromen de bedreiging op Facebook binnen. De tent moest in de fik, Zuidema moest bespuugd worden en “hij moest maar eens opletten wat ze met zijn tent zouden doen”, viel er te lezen.

Na twee dagen vol bedreigingen besluit hij te stoppen met het circus. “Ik vond het onverantwoord om verder te gaan.” Leefbaar Rotterdam is woest. “De activisten stoppen niet totdat het hele kinderfeest kapot is gemaakt”, aldus Tanya Hoogwerf, die schriftelijke vragen indient bij het stadsbestuur.


Ook de moeite waard
Meest gelezen
Korte WNL video's
Meer van WNL
Steun WNL

Word lid. Het telt.

Waardeert u onze programma's? Steun WNL dan met de jaarlijkse bijdrage van slechts €8,50, de wettelijk minimale verplichte bijdrage voor omroepen.

Hiermee helpt u ons journalistieke geluid te behouden en voorkomt u dat WNL zijn publieke status en zendtijd verliest.

€ 8,50 per jaar

Word lid van WNL
Goedemorgen Nederland Op Zondag Stand van Nederland Café Kockelmann In de kantine Sven op 1 Het Misdaad- bureau