Veel discussie over doodsoorzaak Mitch Henriquez
Deskundigen steggelen in de rechtszaal over de precieze doodsoorzaak van Mitch Henriquez, na een Haags muziekfestival juni 2015. Henriquez werd op de fatale dag ingerekend door agenten, waarop hij zich hevig verzette. Er waren vele klappen met de wapenstok, pepperspray en de omstreden nek- en hoofdklem voor nodig om hem onder controle te krijgen.
Het is onduidelijk of acute stress een grote rol gespeeld in het overlijden van Henriquez of dat het komt door een omstreden nekklem die agenten bij zijn arrestatie toepasten. Daar worden deskundigen in de rechtbank het niet over eens, meldt ANP.
Pathaloog-anatoom
Twee agenten die betrokken waren bij de fatale arrestatie van de 42-jarige Arubaan staan voor de rechter. Aanvankelijk werd door een patholoog geconcludeerd dat Henriquez overleed als gevolg van de nekklem. Begin dit jaar concludeerde een forensisch arts dat Henriquez door hartfalen was overleden, veroorzaakt door de worsteling tijdens de arrestatie.
Daarop werd een derde deskundige geraadpleegd en hij sprak ook over een acute stressstoornis, ofwel shock, door het gevecht tijdens de arrestatie. Een vierde deskundige, die dinsdag niet in de rechtbank aanwezig was, onderschrijft dat ook.
De rechtszaak begon gisteren en duurt twee weken. Komende maandag staat de strafeis tegen de twee agenten gepland.