Dode wolf gevonden in Nederland: ‘En die tanden!’
De 25-jarige Sebastiaan Bake uit Tubbergen reed vanmorgen over de N343 bij Kloosterhaar (Overijssel) toen hij een dode wolf zag liggen in de berm. “Eerst wilde ik er ook naast liggen, om te laten zien hoe groot het dier was. Ik denk dat hij wel 1.20 meter was”, aldus Bake tegen het AD.
Bake dacht eerst dat het om een dode hond ging, maar al snel werd het duidelijk dat het iets anders was. “Zoiets had ik nog nooit gezien. Hij was zo groot, en die tanden! Dat dit kan in Nederland. Eerst bleef ik er iets vandaan, om zeker te weten dat het dier niet meer ademde.”
Er wordt nu onderzoek gedaan naar het dier. “Dit is vrijwel zeker een wolf. Waarschijnlijk een jongvolwassen exemplaar”, zegt Leo Linnartz van Wolven in Nederland. “Triest natuurlijk, maar jonge wolven zijn nu eenmaal niet gewend eerst naar links en rechts te kijken voor ze oversteken.”