Jean Dohmen waarschuwt voor politieke correctheid: ‘Straks kun je niets meer zeggen’
De reacties op de column van Haagse Hogeschool-docent Herre Faber zijn erg overdreven. Dat zei journalist Jean Dohmen vandaag in het radioprogramma WNL Opiniemakers op NPO Radio 1. Faber werd door studenten uitgemaakt voor 'islamofoob en seksistisch', waarna hij stopte als columnist.
Faber riep in zijn column moslimmannen op om zich te verzetten tegen seksuele intimidatie binnen de islam. "Vrouwen vanaf kleuterleeftijd indoctrineren met het idee dat ze hoofddoeken en boerka’s moeten dragen, omdat ze anders hoeren zijn en erom vragen verkracht te worden, is niet chic.", zo schreef hij. Faber kreeg een stortvloed van kritiek over zich heen.
Opiniemaker Jean Dohmen vindt de reacties op de column erg overdreven. "Je moet uitkijken dat het debat niet te politiek correct wordt, en dat we iedereen voortdurend op de vingers tikken. Dan kun je niets meer zeggen," aldus de opiniemaker.
Dohmen ziet discussies steeds vaker onmogelijk worden doordat partijen zich gekwetst voelen. "We moeten uitkijken voor het geïnstitutionaliseerde slachtofferschap en de voortdurende gekwetstheid die steeds vaker en meer in debatten naar voren komt."
Voor mensen die op DENK stemmen heeft Dohmen dan ook een duidelijke boodschap: "Tegen hen zou ik willen zeggen: 'Kijk uit met het cultiveren van je slachtofferschap. Daar doe je je kinderen en kleinkinderen geen plezier mee.'"
Juist de randen opzoeken
Econoom Peter Verhaar, ook aanwezig in de uitzending, is het met Dohmen eens. Hij vindt dat een columnist juist stelling moet nemen. "Het is zijn taak de randen op te zoeken. Je moet juist debat oproepen", zegt Verhaar. Hij roept de columnist dan ook op om vooral door te gaan met zijn schrijverschap, en zich niets aan te trekken van de kritiek. "Dat hoort bij het columnist zijn", aldus Verhaar.