Tekstgrootte
Artikel delen
  • Gekopieerd

Stichting Sinterklaasintocht snapt ophef uiterlijk nieuwe piet niet

Redactie

Stichting Sinterklaas Intocht Amsterdam (SSIA) is verbaasd over de kritiek op de nieuwe pieten, die hun zwarte uiterlijk hebben ingeruild voor het kostuum van Spaanse edellieden uit de zestiende eeuw, zo schrijft Het Parool.

Symbool van koloniale wereldmacht

Afgelopen week maakte de SSIA bekend dat de hulpjes van Sinterklaas een nieuw uiterlijk zouden krijgen. Dit schoot het Landelijk Platform Slavernijverleden in het verkeerde keelgat.

De Spaanse edelman symboliseert volgens de activisten het koloniale bewind van de Spaanse wereldmacht van toen. "Onze kinderen zullen leren de criminele Spaanse edelman te eren, de man die ook verantwoordelijk is voor de misdaden tegen de zwarte mens."

Verbazing bij Stichting Sinterklaas Intocht Amsterdam

De SSIA snapt niets van de ophef. Een woordvoerder vertelt: "Ik ben verbaasd dat dit zo via de media naar buiten komt en vind het ook wel een beetje triest dat ze ons niet eerst hebben gebeld."

"We hadden de pieten net zo goed anders kunnen noemen, maar Sinterklaas komt uit Spanje en dan is de link met edellieden snel gemaakt.''

De stichting zegt 'geen seconde' stil te hebben gestaan bij de associatie die het Landelijk Platform Slavernijverleden nu maakt. De woordvoerder van SSIA benadrukt dat piet 'onlosmakelijk verbonden' is aan het sinterklaasfeest en 'op geen enkele wijze verwijst naar het begrip racisme of naar het slavernijverleden.'


Ook de moeite waard
Meest gelezen
Korte WNL video's
Meer van WNL
Steun WNL

Word lid. Het telt.

Waardeert u onze programma's? Steun WNL dan met de jaarlijkse bijdrage van slechts €8,50, de wettelijk minimale verplichte bijdrage voor omroepen.

Hiermee helpt u ons journalistieke geluid te behouden en voorkomt u dat WNL zijn publieke status en zendtijd verliest.

€ 8,50 per jaar

Word lid van WNL
Goedemorgen Nederland Op Zondag Stand van Nederland Café Kockelmann In de kantine Sven op 1 Het Misdaad- bureau