Rotterdamse vrouw redt ‘huisslaaf’
De Rotterdamse Soesma Radja kwam er tijdens een verblijf in een vakantiehuisje in India tot haar schrik achter dat haar huishoudster, de 20-jarige Renuka, slachtoffer was van mensenhandel. Renuka vertelde haar dat ze ontvoerd was nadat ze op 6-jarige leeftijd haar ouders verloor en werkte sindsdien tegen haar wil voor de huisbazin. Soesma hielp haar ontsnappen en schreef er een boek over: Madam is not Good dat vorige week verscheen. Ze deed haar verhaal eerder bij EenVandaag.
Renuka leefde onder erbarmelijke omstandigheden in een aluminium schuurtje naast het huis. De huisbazin beweerde dat ze Renuka geadopteerd had, maar Soesma geloofde hier weinig van. Toen de huisbaas een week op vakantie vertrok deed Renuka haar verhaal. Ze werd geslagen en moest haar baas elke dag twee uur lang masseren.
Samen met de stichting Odanadi wist Soesma Renuka uit het huis te halen. Ze krijgt nu onderdak en wordt opgeleid tot schoonheidsspecialiste. Helaas kent het verhaal daarmee nog geen happy end. Twee zusjes van Renuka zijn nog steeds spoorloos, vertelt Radja vandaag in het AD.