Betonblokken bij Amsterdam Centraal geplaatst tegen aanslagen
De gemeente Amsterdam heeft betonblokken geplaatst op het Stationsplein voor Amsterdam CS. De blokken zijn hoogstwaarschijnlijk geplaatst als anti-terreurmaatregel, meldt AT5.
Eerder deze week kondigde de gemeente al aan dat op verschillende locaties 'fysieke statische obstakels' zullen worden geplaatst. Dit zal vooral gebeuren op plekken die kwetsbaar zijn voor aanslagen, zoals de Dam, het Rokin en de wachtrij bij de Heineken Experience op de Stadhouderskade.
De gemeente wil niet verder ingaan op de precieze veiligheidsmaatregelen die op verschillende locaties worden getroffen. Dit zou de doeltreffendheid van de maatregelen ondermijnen.
Betonblokken en rampalen
Deze nieuwe veiligheidsmaatregelen worden genomen naar aanleiding van onderzoek door de gemeente, hulpdiensten en ondernemers naar de kwetsbare locaties in de stad. Naast betonblokken zullen op bepaalde plekken ook zogenoemde rampalen worden geplaatst. Dit zijn palen die stevig in de grond zijn verzinkt.
Incident op Stationsplein
In juni reed een man op het Stationsplein met hoge snelheid in op voetgangers. De man bleek later onwel te zijn geworden door een te lage bloedsuikerspiegel.