Rector maakte zelf kinderporno met videomateriaal leerlingen
Het Openbaar Ministerie heeft twee jaar cel geëist tegen de oud-rector van een middelbare school in Amsterdam. De 51-jarige man wordt verdacht van het downloaden en produceren van kinderporno. Dat meldt Het Parool.
De man, die tot 2015 rector was op het 4e Gymnasium, maakte stiekem filmopnames en foto's van zijn leerlingen. Deze beelden bewerkte en monteerde hij met bestaande kinderporno. Zo plakte hij gezichten van de leerlingen op de kinderen in de gedownloade video's.
De verdachte downloadde volgens justitie al negen jaar lang stelselmatig kinderporno. Bij een huiszoeking trof de politie zo'n 20.000 foto's en 6000 video's aan. Volgens justitie is dat nog maar een fractie van totale hoeveelheid beeldmateriaal waarover de man beschikte.
Lichaam met drie armen
De advocaat van de man ontkent dat de bewerkte beelden vallen onder kinderporno. Volgens hem zijn de beelden zo nep, dat ze niet strafbaar zijn. "Soms had een lichaam drie armen", aldus de advocaat.
Verminderd toerekeningsvatbaar
Uit psychologisch onderzoek zou blijken dat de verdachte verminderd toerekeningsvatbaar is. Waar de man precies aan zou lijden, is onduidelijk. Tijdens de inval in zijn huis riep de man dat hij "volledig ontspoord" was.