Veel lof voor Hennis na aftreden: “Briljant gedaan”
De gisteravond afgetreden minister van Defensie Jeanine Hennis-Plasschaert krijgt veel lof voor haar optreden in de Tweede Kamer. "We hebben gisteren historie gezien", zei campagnestrateeg Jan Driessen vanochtend in Goedemorgen Nederland op NPO 1.
Volgens Driessen was de manier waarop de VVD-minister zich verdedigde tegenover de Tweede Kamer 'briljant'. "Als je kijkt vanuit de communicatie, zag een strijdbare minister die dat echt briljant gedaan heeft. Ze heeft nuance aangebracht en tot de laatste snik haar ambtenaren en ministerie verdedigd. Daar heeft ze echt punten mee gewonnen bij haar eigen ministerie", vertelt Driessen. "Ze heeft laten zien dat de zaken toch soms wat ingewikkelder waren dan zwart-wit wordt gepresenteerd."
Generaal Tom Middendorp, die gisteren ook aftrad, had veel lof voor Hennis. "Ik heb haar ervaren als een strijder en als een minister die niet de andere kant op kijkt als er wat aan de hand is", zei hij bij zijn afreden.
'Tweede Kamer bijna hypocriet'
De beelden van de aftredende legertopman zullen Driessen nog lang bijblijven. "We zagen de top van het leger, die als één man achter Middendorp stonden. Dat hebben we nog nooit gezien. Hij stond daar, heel integer en respectvol, diep getergerd over 25 jaar bezuinigingen. En dan alleen met een opgeheven vingertje komen. Je hoorde in elke zin de woede naar de Kamer toe."
Driessen deelt de kritiek van Middendorp op de Tweede Kamer. Middendorp zei gisteren dat de "grens van wat de krijgsmacht kan, is bereikt". "We zagen een Kamer die terecht kritisch was, maar weinig zelfreflectie toonde", concludeert Driessen. "Ze stonden daar bijna hypocriet."