Dader ‘Facebookmoord’ Arnhem komt onder voorwaarden vrij
De 20-jarige Jinghua K. uit Capelle aan den IJssel die vijf jaar geleden werd veroordeeld voor de 'Facebookmoord' komt onder voorwaarden vrij. Dat heeft de rechtbank in Arnhem vandaag bepaald.
De moordenaar van het Arnhemse meisje Winsie Hau (15) mag de justitiële jeugdinrichting verlaten, ondanks dat het Openbaar Ministerie wilde dat hij langer vast bleef zitten.
De dood van Hau in 2012 haalde het nieuws als de Facebookmoord. Het Arnhemse meisje zou op het platform hebben geroddeld over haar vriendin Polly W. (16). Polly en haar vriendje Wesley C. (17) wilden daarop wraak nemen en gebruikten daar Jinghua K. voor. Het meisje overleed vijf dagen na de steekpartij aan haar verwondingen.
Jinghua K. heeft volgens de rechter een positieve ontwikkeling doorgemaakt. Verlenging van jeugd-tbs lijkt die ontwikkeling te stagneren, stelt de rechter.