‘Iedereen is slachtoffer op Sint Maarten, ook de regering’
Iedereen is slachtoffer op Sint Maarten vindt VVD-Kamerlid André Bosman. 'De minister-president, al zijn ministers maar ook alle hulpverleners zijn allemaal zelf slachtoffer.'
Dat zei Bosman vanmorgen in een speciale lange aflevering van Goedemorgen Nederland. Vandaag wordt er geld ingezameld voor de slachtoffers van orkaan Irma.
Zowel Bosman als programmamaker Ewout Genemans, uitten kritiek op de noodhulp die langzaam op gang kwam. Volgens Bosman kwam dat mede door de autonomie van de regering van Sint Maarten.
"Sint Maarten is een autonoom land binnen het Koninkrijk", aldus Bosman. "Zij bepalen over hun eigen interne veiligheid en bepalen waar ze behoefte aan hebben." In de communicatie tussen slachtoffers en de overheid zijn 'echt dingen misgegaan', vindt Bosman.
Nederland kan niet ingrijpen op Sint Maarten, legt Bosman uit. "Onze minister-president Rutte kan niet zeggen dat er op Sint Maarten meer noodopvangplaatsen opengezet moeten worden."
Nederland gaat echter toch helpen het lokale bestuur van Sint Maarten weer op te bouwen. Daar heeft het eiland mee ingestemd, aldus Bosman.