De EU moet nog groter van Brussel: weer twee landen erbij
De Europese Commissie wil twee nieuwe landen bij de Europese Unie voegen: Montenegro en Servië zouden op een nog nader te bepalen moment lid moeten worden van de EU. Dat zei Commissievoorzitter Jean-Claude Juncker vanochtend in zijn 'State of the Union' toespraak gericht aan het Europees Parlement.
Juncker zei dat hij de landen perspectief op lidmaatschap wilde bieden. Deze boodschap werd met groots applaus begroet door het Europees Parlement, zo meldt de website Euractiv.
LEES OOK: Juncker wil sterker Europa: ‘Euro voor heel de unie’
De commissievoorzitter zei wel dat hij de uitbreiding niet voor 2019 verwachtte, maar daarna leek hij dit als gegeven te zien.
Behalve Montenegro en Servië zijn er in de Balkan nog vier andere kandidaat lidstaten: Albanië, Macedonië, Bosnië en Kosovo.