Tekstgrootte
Artikel delen
  • Gekopieerd

Vrijdag extra lange uitzending Goedemorgen Nederland voor Sint-Maarten

Redactie

WNL's Goedemorgen Nederland, hét ochtendprogramma van de NPO, staat vrijdag volledig in het teken van de nationale actie voor Sint-Maarten. Het eiland is zwaar getroffen door orkaan Irma en duizenden mensen hebben zo snel mogelijk hulp nodig.

Tijdens de extra lange uitzending, die om 7.00 uur begint op NPO 1, wordt de landelijke actiedag 'Nederland helpt Sint-Maarten' afgetrapt. In de studio zal onder meer documentairemaker Ewout Genemans aanschuiven. Hij is op dit moment voor WNL op het zwaar getroffen eiland. Eerder legde hij al vast hoe een supermarkt in Sint-Maarten gebarricadeerd moest worden, uit angst voor plunderaars.

LEES OOK: WNL komt met speciaal programma over ramp Sint-Maarten

De NPO besteedt vrijdag de hele dag aandacht aan de actie. Zo zijn er op NPO 1 en NPO Radio 2 de hele dag actie-updates en is er 's avonds een speciale uitzending vanuit het actiecentrum in Hilversum. Aan het eind van de dag wordt de totale opbrengst bekend gemaakt.

De extra lange uitzending van Goedemorgen Nederland op NPO 1 start om 7.00 uur en duurt tot 10.00 uur. De documentaire van Genemans staat gepland voor vrijdagavond op NPO 1.

Koning: 'Dit gaat alle verbeelding te boven'

Sint-Maarten werd vorige week hard getroffen door de verwoeste orkaan Irma. Zeker 70% van de huizen op het eiland zijn beschadigd of onbewoonbaar. De bewoners hebben dringend voedsel, schoon drinkwater en onderdak nodig.

Gisteren bezocht koning Willem-Alexander het rampgebied. "Dit gaat alle verbeelding te boven", sprak hij bij zijn bezoek. "Overal waar je kijkt zie je vernieling, zie je ontreddering."


Ook de moeite waard
Meest gelezen
Korte WNL video's
Meer van WNL
Steun WNL

Word lid. Het telt.

Waardeert u onze programma's? Steun WNL dan met de jaarlijkse bijdrage van slechts €8,50, de wettelijk minimale verplichte bijdrage voor omroepen.

Hiermee helpt u ons journalistieke geluid te behouden en voorkomt u dat WNL zijn publieke status en zendtijd verliest.

€ 8,50 per jaar

Word lid van WNL
Goedemorgen Nederland Op Zondag Stand van Nederland Café Kockelmann In de kantine Sven op 1 Het Misdaad- bureau