Minister Schultz: Militairen mogen ingrijpen tegen plunderaars
De militairen die noodhulp bieden in de getroffen gebieden op Sint-Maarten mogen alle mogelijke middelen inzetten die nodig zijn. Dat zegt demissionair minister Schultz (VVD) in het tv-programma WNL Op Zondag.
Schieten op plunderaars
"Onze mensen hebben alle militaire bevoegdheid om in te grijpen en kunnen ook al die bevoegdheden gebruiken", aldus de minister. Gevraagd naar of dat ook betekent dat alle middelen ingezet mogen worden, antwoordt de minister "Ik ga er vanuit van wel."
"Noodhulp nu het belangrijkst, daarna wederopbouw en het beschermen van mensen tegen de groepen die wild over straat gaan en mensen overvallen. Dus die militairen van ons hebben de bevoegdheid om in te grijpen," aldus minister Schultz.
'Plunderaars zeer hardhandig aanpakken'
Ook VVD-erelid Hans Wiegel vind dat de Nederlandse hulptroepen in Sint Maarten plunderaars hard moeten aanpakken. Volgens Wiegel moet Nederland een voorbeeld nemen aan de Fransen. "De Fransen hebben heel hardhandig ingegrepen op hun deel van het eiland. Het is onze taak de plunderaars zeer hardhandig aan te pakken", zegt Wiegel. "Je moet ze in de kraag grijpen."
Lees ook: Rutte waarschuwt plunderaars Sint-Maarten: politie gaat hard optreden
Volgens de oud-partijleider moeten er geen middelen geschuwd worden om de orde op Sint Maarten te handhaven. "Als het inderdaad zo is dat onder die plunderaars ook mensen zijn die andere mensen bedreigen, daar past daar elke maatregel bij."