Tekstgrootte
Artikel delen
  • Gekopieerd

Orkaan Harvey raast over VS: ‘Dit is de ergste storm ooit’

Redactie

De orkaan Harvey die vanochtend de Amerikaans kust bereikte in de staat Texas heeft nu al aan vijf mensen het leven gekost. Dat schrijft de New York Times.

'Erger dan ooit eerder gezien'

Amerika's nationale weerdienst (NWS) deed twee uur geleden zelfs een ongekend zware waarschuwing uitgaan. Volgens de NWS is de orkaan 'zonder precedent' en zijn de gevolgen ervan niet te overzien. Wel staat vast dat ze "erger zullen zijn dan ooit ervaren". President Trump twitterde dat de orkaan overstromingen zou veroorzaken die normaliter slechts eens in de 500 jaar voorkomen.

Meer dan een halve meter regen

In de miljoenenstad Houston is op sommige plaatsen de afgelopen 24 uur meer dan een halve meter regen gevallen. Door al het hemelwater veranderden straten binnen luttele minuten in rivieren, zo weet de Times. Beveiligingscamera's tonen snelwegen die nog ternauwernood herkenbaar zijn door borden die slechts centimeters boven het water uitstijgen.

Alhoewel de storm snel aan kracht verliest nu deze boven land is wordt verwacht dat het nog dagen zal duren voordat Harvey compleet is uitgeraasd.

Ook de moeite waard
Meest gelezen
Korte WNL video's
Meer van WNL
Steun WNL

Word lid. Het telt.

Waardeert u onze programma's? Steun WNL dan met de jaarlijkse bijdrage van slechts €8,50, de wettelijk minimale verplichte bijdrage voor omroepen.

Hiermee helpt u ons journalistieke geluid te behouden en voorkomt u dat WNL zijn publieke status en zendtijd verliest.

€ 8,50 per jaar

Word lid van WNL
Goedemorgen Nederland Op Zondag Stand van Nederland Café Kockelmann In de kantine Sven op 1 Het Misdaad- bureau