Nieuwe beelden: dit is de vluchtende Barcelona-terrorist
De Spaanse krant El País heeft nieuwe beelden gepubliceerd van de terrorist die ervan verdacht wordt afgelopen donderdag dertien mensen te hebben vermoord in Barcelona. Hij reed met een bestelbusje op de menigte in op de toeristische trekpleister Las Ramblas.
Volgens de Spaanse minister van Buitelandse Zaken Joaquin Forn wijst alles erop dat de chauffeur van het busje de in Marokko geboren Younes Abouyaaqoub is. De 22-jarige man zou na het inrijden op mensen op de Ramblas uit het busje zijn gesprongen, daarna een zonnebril hebben opgezet en in de menigte zijn opgegaan.
Op in de menigte
Op de bewakingsbeelden die de Spaanse krant heeft gepubliceerd, is de dader te zien die de markt La Boqueria binnenwandelt net nadat hij tientallen mensen heeft aangereden. Om hem heen slaan mensen in paniek op de vlucht, niet wetend dat de terrorist zich tussen hen begeeft.
Mogelijk wandelde hij anderhalfuur lang door het centrum van Barcelona. Hij droeg de kleding waarmee hij de dag ervoor al gefilmd werd.
