Tekstgrootte
Artikel delen
  • Gekopieerd

Moslimorganisaties noemen gebiedsverbod ‘haatimam’ heksenjacht

Redactie

Islamitische organisaties hebben in een gezamenlijke verklaring laten optekenen dat ze het gebiedsverbod van de omstreden imam Fawaz Jneid zien als "een onwettige vorm van onderdrukking en vrijheidsberoving, die in strijd is met de Nederlandse grondwet". De imam is mag de komende zes maanden zich niet bevinden in de Haagse Schilderswijk en Transvaal, omdat hij een intolerante boodschap zou preken. Minister Stef Blok van Veiligheid en Justitie legde vorige week het gebiedsverbod op aan de imam.

Volgens de verklaring van de moslimorganisaties zou "imam Fawaz zich juist altijd gepositioneerd ten aanzien van extremisme en terrorisme." Ze zien het ook als een heksenjacht "op eenieder die een andere mening heeft dan de doorsnee publieke opinie." De organisaties scharen zich ook achter de uitspraken van de hoogleraar algemene rechtswetenschap Jan Brouwer die het gebiedsverbod een "vorm van censuur" noemde.

De verklaring wordt afgesloten met de belofte dat "de Nederlandse moslim niet langer stilzwijgend zal toekijken hoe zijn/haar religie gedemoniseerd wordt." De gezamenlijke verklaring is naar buiten gebracht via moslimpoliticus Arnoud van Doorn op Facebook.

Conservatieve moslimorganisaties

De verklaring wordt onder andere ondertekend door de Haagse politieke partij Partij van de Eenheid, waar Van Doorn fractievertegenwoordiger van is. Ook staan er conservatieve organisaties op zoals stichting AlFitrah, stichting MoslimJongeren en de stichting El Tawheed Amsterdam. Vooral die laatste is een omstreden organisatie omdat er in de moskee ooit folders opdoken waarop stond dat homo's van flatgebouwen geduwd moeten worden.

Ook de moeite waard
Meest gelezen
Korte WNL video's
Meer van WNL
Steun WNL

Word lid. Het telt.

Waardeert u onze programma's? Steun WNL dan met de jaarlijkse bijdrage van slechts €8,50, de wettelijk minimale verplichte bijdrage voor omroepen.

Hiermee helpt u ons journalistieke geluid te behouden en voorkomt u dat WNL zijn publieke status en zendtijd verliest.

€ 8,50 per jaar

Word lid van WNL
Goedemorgen Nederland Op Zondag Stand van Nederland Café Kockelmann In de kantine Sven op 1 Het Misdaad- bureau