Tekstgrootte
Artikel delen
  • Gekopieerd

Peiling: Dit zou Nederland nu stemmen als er verkiezingen waren

Redactie

Forum voor Democratie blijft groeien in de peilingen. In de Politieke Barometer van Ipsos staat de partij inmiddels op zeven zetels, waar het er tijdens de Tweede Kamerverkiezingen van dit jaar nog maar twee haalde.

De SP is een van de grootste dalers. De partij zou nu naar negen zetels zakken. Dat zijn er vijf minder dan de Socialistische Partij er kreeg tijdens de verkiezingen.

Nieuw Kabinet

De partijen die nu gezamenlijk aan het onderhandelen zijn over een nieuw kabinet doen het goed. Alleen het CDA levert in. De partij van Sybrand Buma krijgt drie zetels minder dan in maart, namelijk zestien in plaats van negentien zetels.

De VVD van Mark Rutte krijgt er twee zetels bij en stijgt naar 35. D66 en ChristenUnie winnen allebei en stijgen naar twintig en zes zetels.

Ook de PVV van Geert Wilders zou volgens de peiling beter scoren dan tijdens de verkiezingen. Eén PVV’er meer zou er te zien zijn in de kamer. De Partij van de Arbeid en de Partij voor de Dieren zouden allebei zeven zetels krijgen volgens Ipsos.


Ook de moeite waard
Meest gelezen
Korte WNL video's
Meer van WNL
Steun WNL

Word lid. Het telt.

Waardeert u onze programma's? Steun WNL dan met de jaarlijkse bijdrage van slechts €8,50, de wettelijk minimale verplichte bijdrage voor omroepen.

Hiermee helpt u ons journalistieke geluid te behouden en voorkomt u dat WNL zijn publieke status en zendtijd verliest.

€ 8,50 per jaar

Word lid van WNL
Goedemorgen Nederland Op Zondag Stand van Nederland Café Kockelmann In de kantine Sven op 1 Het Misdaad- bureau