Tekstgrootte
Artikel delen
  • Gekopieerd

Belastingdienst pakt toeslagen van duizenden af: gezinnen op schulden gejaagd

Redactie

De belastingdienst stopt onterecht de toeslag van duizenden gezinnen. Daardoor komen veel huishoudens in de financiële problemen, meldt de Volkskrant.

Gezinnen die recht hadden op kinderopvangtoeslag en het kindgebonden budget zijn volgens ombudsman Reinier van Zutphen te streng behandeld. De Belastingdienst schoot ernstig tekort, en had geen oog voor de grote financiële problemen waarin de gezinnen terechtkwamen.

Ten onrechte stopgezet

"De Belastingdienst lijkt niet te beseffen dat die gezinnen de schulden in worden geduwd", zegt Van Zutphen. De Ombudsman deed onderzoek naar gezinnen waarbij het kindgebonden budget vanwege vermoedens van misbruik werd stopgezet. In 75 procent van de gevallen bleek de toeslag ten onrechte stopgezet.

Onterechte toeslagen

Verder blijkt dat de Belastingdienst bij de helft van de toeslagen een verkeerd bedrag overmaakt. Ook moet 15 procent van de uitgekeerde toeslagen later weer terugbetaald worden. Sinds 2006 is 121 miljard euro aan toeslagen uitgekeerd, waarvan 20 miljard weer moest worden terugbetaald.

Te lang wachten

In 2014 werd bij 232 gezinnen de kinderopvangtoeslag stopgezet. Veel gezinnen maakten bezwaar, maar bij vier op de tien duurde de behandeling daarvan anderhalf jaar langer dan is toegestaan.

De Belastingdienst geeft toe dat de stopzettingen niet zorgvuldig hebben plaatsgevonden. De Ombudsman vindt dat de getroffen gezinnen compensatie verdienen, maar op dat voorstel wil de Belastingdienst niet reageren.

Ook de moeite waard
Meest gelezen
Korte WNL video's
Meer van WNL
Steun WNL

Word lid. Het telt.

Waardeert u onze programma's? Steun WNL dan met de jaarlijkse bijdrage van slechts €8,50, de wettelijk minimale verplichte bijdrage voor omroepen.

Hiermee helpt u ons journalistieke geluid te behouden en voorkomt u dat WNL zijn publieke status en zendtijd verliest.

€ 8,50 per jaar

Word lid van WNL
Goedemorgen Nederland Op Zondag Stand van Nederland Café Kockelmann In de kantine Sven op 1 Het Misdaad- bureau