Vluchtelingen krijgen sneller hulp van gemeente met vinden werk
Statushouders krijgen veel vaker hulp met het zoeken naar werk dan vorig jaar. Zelfs als ze hun inburgeringscursus niet hebben voltooid krijgen ze de helpende hand aangeboden van de gemeente.
Dat blijkt uit de Monitor Vluchtelingen aan het werk 2017 van het Kennisplatform Integratie & Samenleving (KIS), meldt de NOS.
Het gaat om forse percentages. Zeker 62 procent van de gemeenten begint met arbeidsbemiddeling zodra een vluchteling zich vestigt in de gemeente. In 84 procent van deze gemeenten volgt daarna ook een intakegesprek. Ondanks al deze gemeentelijke hulp heeft nog maar acht procent van de vluchtelingen daadwerkelijk een baan gekregen en volgt 12 procent een opleiding.
De nieuwe cijfers zijn opvallend omdat gemeenten eerder de voltooiing van een inburgeringscursus afwachtten voor ze statushouders hielpen met een baan. KIS vindt het een goede ontwikkeling dat gemeenten vluchtelingen sneller aan het werk helpen: "Toch moet je ook kijken naar maatregelen voor de tijd dat die extra financiering ophoudt. Besteed ook aandacht aan de kwetsbare vluchtelingen, investeer in onderwijsmogelijkheden en monitor deze resultaten", zegt Inge Razenberg van KIS.