Duizend man welkom in Apeldoorn bij herdenking Turkse coup
De burgemeester van Apeldoorn, John Berends, gaat er vanuit dat de herdenking van de Turkse coup in zijn stad rustig zal verlopen. Hij heeft zich er persoonlijk van verzekerd dat er vanavond geen vertegenwoordigers van de Turkse regering aanwezig zullen zijn. Dat meldt de Gelderlander.
De burgemeester zegt dat de veiligheidsdiensten 'op scherp' staan vanwege de 'beladen bijeenkomst'. "We hebben korte lijnen met de Nationaal Coördinator Terrorismebestrijding en Veiligheid", aldus John Berends. De burgemeester ziet geen reden voor een verbod.
Turkse vice-premier
Vorige week verbood de Nederlandse regering de Turkse vice-premier Tugrul Türkes om naar de herdenking te komen. Volgens het kabinet is het "gezien de huidige omstandigheden in de bilaterale relatie tussen onze landen" niet gewenst dat Türkes of een ander lid van het kabinet naar Nederland komt.
Maximum aantal bezoekers
Volgens de burgemeester zijn er strenge voorwaarden aan de herdenking gesteld. Zo is er een maximum aantal bezoekers van duizend vastgesteld. Ook moeten er voldoende herkenbare Turks sprekende toezichthouders aanwezig zijn, en mag er van buitenaf geen promotiemateriaal te zien zijn.