Tekstgrootte
Artikel delen
  • Gekopieerd

Politie laat tientallen criminelen lopen vanwege agententekort

Redactie

Deze zomer laat de politie tientallen criminelen vrijuit gaan omdat er niet genoeg personeel is. Alleen al in Amsterdam worden elke week tientallen dossiers op de plank gelegd. Dat terwijl er een dader in beeld is, zegt politiechef Pieter-Jaap Aalbersberg in het Het Parool.

Wietkwekers vrijuit

Doordat veel agenten met zomervakantie zijn, worden aangiftes pas na weken of maanden behandeld. Het team dat zich bezighoudt met het opsporen van wietkwekerijen moet haar taak zelfs helemaal neerleggen.

Politieloze platteland

Niet alleen in de randstad maar ook daarbuiten heeft het tekort ernstige gevolgen. In een rapport van de twaalf commissarissen van de Koning spreken zij over het 'politieloze platteland'.

Grote aantal evenementen

Volgens Fred Driessen, agent en voorzitter van politievakbond ANPV, afdeling Amsterdam, wordt het tekort verergerd door het grote aantal evenementen. "Aan het structureel aanpakken van problemen komen we nauwelijks toe", aldus Driessen.


Ook de moeite waard
Meest gelezen
Korte WNL video's
Meer van WNL
Steun WNL

Word lid. Het telt.

Waardeert u onze programma's? Steun WNL dan met de jaarlijkse bijdrage van slechts €8,50, de wettelijk minimale verplichte bijdrage voor omroepen.

Hiermee helpt u ons journalistieke geluid te behouden en voorkomt u dat WNL zijn publieke status en zendtijd verliest.

€ 8,50 per jaar

Word lid van WNL
Goedemorgen Nederland Op Zondag Stand van Nederland Café Kockelmann In de kantine Sven op 1 Het Misdaad- bureau