Tekstgrootte
Artikel delen
  • Gekopieerd

Wilders: sluit terrorist preventief op en voorkom een aanslag

Redactie

De PVV wil potentiële terroristen tot een half jaar laten opsluiten zonder dat ze een strafbaar feit hebben gepleegd. Partijleider Geert Wilders kondigde vandaag in de Telegraaf een initiatiefwet aan die het mogelijk zou moeten maken om iemand op voordracht van de AIVD op te pakken en vast te zetten.

Wel is toestemming van de minister vereist. De rechter mag alleen achteraf toetsen of deze juist gehandeld heeft. Volgens Wilders is het voorstel een reactie op recente aanslagen in diverse Europese steden waarbij bekenden van de inlichtingendiensten betrokken waren. "We staan bijna wekelijks in de Kamer slachtoffers van aanslagen in Europa te herdenken. We horen bijna altijd dat de daders bekend waren bij de inlichtingendiensten. Ik wil dat de AIVD wel preventief kan ingrijpen. Dit wetsvoorstel kan levens sparen", zei Wilders in de Telegraaf.

Veel terroristen werden niet opgepakt door gebrek aan bewijs

Het voorstel druist in tegen de beginselen van de Nederlandse rechtstaat, maar de argumenten waarop het idee steunt worden onderschreven door de Nationaal Coördinator Terrorismebestrijding en Veiligheid. Die schreef afgelopen vrijdag in een rapport dat er vaak niet wordt opgetreden tegen latere daders van terroristische aanslagen omdat er te weinig bewijs tegen hen is.

"Ik wil straks niet na een aanslag in Nederland in de krant hoeven lezen dat de dader ’bekend was bij de diensten’, maar dat men er niks tegen kon doen", aldus Wilders.


Ook de moeite waard
Meest gelezen
Korte WNL video's
Meer van WNL
Steun WNL

Word lid. Het telt.

Waardeert u onze programma's? Steun WNL dan met de jaarlijkse bijdrage van slechts €8,50, de wettelijk minimale verplichte bijdrage voor omroepen.

Hiermee helpt u ons journalistieke geluid te behouden en voorkomt u dat WNL zijn publieke status en zendtijd verliest.

€ 8,50 per jaar

Word lid van WNL
Goedemorgen Nederland Op Zondag Stand van Nederland Café Kockelmann In de kantine Sven op 1 Het Misdaad- bureau