Tekstgrootte
Artikel delen
  • Gekopieerd

EU legt Google recordboete op wegens machtsmisbruik: 2,4 miljard euro

Redactie

De Europese Commissie legt Google een recordboete van 2,42 miljard euro op als straf voor machtsmisbruik via zijn prijsvergelijkingssite Google Shopping. Dat meldt Persbureau ANP.

Als gebruikers via de zoekmachine van Google zoeken op bepaalde producten, verschijnt er als eerste een product-overzicht. Bij een dekbed bijvoorbeeld, vind je verschillende aanbieders. Dit zijn gesponsorde berichten. Google misbruikt dus deze zoekfunctie om eigen producten en diensten te bevoordelen ten opzichte van de concurrentie. Dat concludeert de commissie na zeven jaar onderzoek. In Europa zoekt 90 procent van de mensen op internet via Google. Daardoor worden zowel andere aanbieders als de consument benadeeld.

Het is de hoogste geldstraf tot nu toe voor een vergelijkbaar strafbaar feit. Eerder kreeg het bedrijf Intel een geldboete van 1,1 miljard euro opgelegd.


Ook de moeite waard
Meest gelezen
Korte WNL video's
Meer van WNL
Steun WNL

Word lid. Het telt.

Waardeert u onze programma's? Steun WNL dan met de jaarlijkse bijdrage van slechts €8,50, de wettelijk minimale verplichte bijdrage voor omroepen.

Hiermee helpt u ons journalistieke geluid te behouden en voorkomt u dat WNL zijn publieke status en zendtijd verliest.

€ 8,50 per jaar

Word lid van WNL
Goedemorgen Nederland Op Zondag Stand van Nederland Café Kockelmann In de kantine Sven op 1 Het Misdaad- bureau