Tekstgrootte
Artikel delen
  • Gekopieerd

Verdachte van zuurlek Capelle goot zuur over bureaus

Redactie

De verdachte die vastzit voor het zuurlek in het Capelle Ziekenhuis, heeft het zuur opzettelijk verspreid. Dat staat in de dagvaarding die RTL Nieuws heeft ingezien.

De 25-jarige verdachte zou op 4 mei opzettelijk het agressieve schoonmaakmiddel perazijnzuur verspreid hebben. De man goot de vloeistof over bureaus, de vloer en toetsenborden. Door het zuur raakten 14 mensen gewond, waaronder zowel medewerkers als patiënten. Twee mensen belandden op de intensive care.

Verwarde man

Het motief van de man blijft een raadsel. Kort na zijn aanhouding beschreef de politie hem als een 'verwarde man'. Hij was in het ziekenhuis werkzaam als transportmedewerker. Aan de hand van zijn toegangspas kon de politie achterhalen dat hij vlak voor het zuurlek in de betreffende ruimte was.

Ademhalingsproblemen en brandwonden

Het zuur verspreidde zich vanuit de goederenruimte via de lucht verder het ziekenhuis in. Perazijnzuur kan ernstige ademhalingsproblemen en brandwonden veroorzaken. De man is na het verspreiden van het zuur zonder te waarschuwen naar huis gegaan.


Ook de moeite waard
Meest gelezen
Korte WNL video's
Meer van WNL
Steun WNL

Word lid. Het telt.

Waardeert u onze programma's? Steun WNL dan met de jaarlijkse bijdrage van slechts €8,50, de wettelijk minimale verplichte bijdrage voor omroepen.

Hiermee helpt u ons journalistieke geluid te behouden en voorkomt u dat WNL zijn publieke status en zendtijd verliest.

€ 8,50 per jaar

Word lid van WNL
Goedemorgen Nederland Op Zondag Stand van Nederland Café Kockelmann In de kantine Sven op 1 Het Misdaad- bureau