Vanaf vanavond: temperatuur daalt naar 15 graden
Ook zo slecht geslapen vanwege de hitte? Goed nieuws, vanaf vanavond gaat het afkoelen! Volgens het KNMI kunnen we vannacht rekening houden met zo'n 15 graden. Behoorlijk aangenaam in vergelijking met afgelopen nacht: toen werd het op sommige plekken 23 graden.
In de loop van de middag komen de eerste wolken het land inschuiven en worden er regenbuien verwacht. Deze gaan mogelijk gepaard met onweer. De wind draait al in de ochtend van zuid naar zuidwest en later op de dag naar west. Aan de kust kan het flink gaan waaien.
Code geel: houd uzelf koel
Maar overdag zal het vooral snikheet zijn. Lokaal is er zelfs kans op 36 graden. Het KNMI heeft code geel afgegeven voor gevaarlijk warm weer: "Drink voldoende. Houd uzelf en uw woning koel. Beperk lichamelijke inspanning. Ga goed voorbereid op reis", stelt de weerdienst.
Vanaf morgen blijft het warm, maar wel minder heet. De temperatuur ligt waarschijnlijk tussen 20 graden op de Wadden en 28 in het zuidoosten, verwacht het KNMI.