Tekstgrootte
Artikel delen
  • Gekopieerd

SGP wil af van agenten in uniform tijdens Gay Pride

Redactie

De SGP vindt de aanwezigheid van agenten in uniform op de Gay Pride afbreuk doen aan de neutraliteit van de politie. Dat meldt persbureau ANP. "De SGP vindt dit niet passen bij het uitgangspunt dat er geen zichtbare uitingen zijn van welke lifestyle dan ook'', aldus Tweede Kamerlid Roelof Bisschop.

De bezwaren van de christelijke partij gelden overigens niet alleen voor de Gay Pride, maar ook voor andere demonstraties. Bisschop sprak donderdag tijdens het debat in de Kamer over het diversiteitsbeleid bij de politie.

Geen roze driehoek

Minister Stef Blok van Veiligheid en Justitie is het niet eens met de SGP. Volgens hem staat het agenten vrij om deel te nemen aan een feest zoals de Gay Pride. Het is echter niet zo dat ze "vervolgens met een roze driehoek of een andere uiting van seksuele geaardheid op hun uniform rond mogen lopen'', aldus Blok. Volgens hem zijn betogingen anders, omdat ze gericht zijn op een politiek doel, waarbij geen enkele sprake meer is van neutraliteit en waar agenten dus geen uniform mogen dragen.

Aanleiding voor het debat over diversiteit was het bericht dat de politie in Amsterdam hoofddoekjes zou willen toestaan. Dit omdat het er een bijdrage aan kan leveren om meer mensen van verschillende achtergronden aan te trekken. Zowel minister Blok als de korpsleiding heeft gezegd dat een hoofddoek bij het uniform niet zal worden toegestaan.

Ook de moeite waard
Meest gelezen
Korte WNL video's
Meer van WNL
Steun WNL

Word lid. Het telt.

Waardeert u onze programma's? Steun WNL dan met de jaarlijkse bijdrage van slechts €8,50, de wettelijk minimale verplichte bijdrage voor omroepen.

Hiermee helpt u ons journalistieke geluid te behouden en voorkomt u dat WNL zijn publieke status en zendtijd verliest.

€ 8,50 per jaar

Word lid van WNL
Goedemorgen Nederland Op Zondag Stand van Nederland Café Kockelmann In de kantine Sven op 1 Het Misdaad- bureau