Tekstgrootte
Artikel delen
  • Gekopieerd

Puppy Dexter bijna ontvoerd door twee mannen: ‘Trap in zijn ballen gegeven’

Redactie

De eigenaar van de stafford-pup Dexter, Aschwin Vroegindeweij, kreeg afgelopen weekend de schrik van zijn leven. Twee mannen probeerde het beestje te stelen door hem op te tillen en zijn halsband los te maken. “Ik heb er toen een keihard in zijn ballen getrapt”, aldus Vroegindeweij tegen NH Nieuws.

Twee mannen haalden zijn hond aan. Het baasje maakte zich geen zorgen, omdat veel mensen zijn hondje willen aaien. “Deze mannen lieten hem eerst snuffelen, dus dat vond ik wel netjes van ze.” Uit het niets sloeg de sfeer om. “Ze probeerde hem op te tillen en zijn riem los te maken. De schrik sloeg me om het hart.”

Hond Dexter vertrouwde het niet. “Hij begon te grommen en probeerde weg te komen.” Uit reflex trapte Vroegindeweij een van de dieven in zijn ballen. “Hij viel door de trap achterover en liep Dexter los. Ik heb 'm opgepakt en ben hard de andere kant op gerend.” Ook de daders sloegen op de vlucht.

Hij is erg geschrokken van het gebeuren. “Ik probeer m'n angst niet te laten zien aan Dexter, want dan wordt hij misschien overbeschermend tegenover mij. Maar hij heeft nu wel minder vrijheid. Eerst liet ik hem lopen aan een lange lijn, maar die is sinds zondag flink ingekort. Ook durf ik niet meer in m'n eentje naar de heide. Ik hoop dat dit nooit meer gebeurt.”

Ook de moeite waard
Meest gelezen
Korte WNL video's
Meer van WNL
Steun WNL

Word lid. Het telt.

Waardeert u onze programma's? Steun WNL dan met de jaarlijkse bijdrage van slechts €8,50, de wettelijk minimale verplichte bijdrage voor omroepen.

Hiermee helpt u ons journalistieke geluid te behouden en voorkomt u dat WNL zijn publieke status en zendtijd verliest.

€ 8,50 per jaar

Word lid van WNL
Goedemorgen Nederland Op Zondag Stand van Nederland Café Kockelmann In de kantine Sven op 1 Het Misdaad- bureau