Tekstgrootte
Artikel delen
  • Gekopieerd

Toename gebruik: ‘Voer een leeftijdsgrens in voor koop van lachgas’

Redactie

Er moet landelijk een wet komen die ook de verkoop van slagroompatronen verbindt aan een leeftijdsgrens. Daarvoor pleit Achmed Baâdoud, stadsdeelvoorzitter in Nieuw-West (Amsterdam). Hij heeft contact opgenomen met het ministerie van Infrastructuur en Milieu om de mogelijkheden daartoe te bekijken.

Kinderen en jongeren vullen ballonnen met de gassen in de slagroompatronen: dat noemen ze lachgas. Het wordt gezien als een populaire drug en kan door iedereen worden gekocht. "Ik wil niet wachten tot er gezondheidsrisico's aanwezig zijn", zegt Baâdoud. "Ik wil de drempel opvoeren. Dan komen jongeren niet meer zo makkelijk aan die patronen."

Vervuiling

Baâdoud signaleert in de wijk Nieuw-West een enorme toename van het aantal gebruikte lachgaspatronen op straat. "Overal liggen die lege patronen op straat. Dat zorgt voor vervuiling."


Ook de moeite waard
Meest gelezen
Korte WNL video's
Meer van WNL
Steun WNL

Word lid. Het telt.

Waardeert u onze programma's? Steun WNL dan met de jaarlijkse bijdrage van slechts €8,50, de wettelijk minimale verplichte bijdrage voor omroepen.

Hiermee helpt u ons journalistieke geluid te behouden en voorkomt u dat WNL zijn publieke status en zendtijd verliest.

€ 8,50 per jaar

Word lid van WNL
Goedemorgen Nederland Op Zondag Stand van Nederland Café Kockelmann In de kantine Sven op 1 Het Misdaad- bureau